آمار سازان مردم‌فریب

تشخیص و جدا کردن مدیران آمار دوست و آمارساز از مدیرانی که دل به واقعیت‌ها می‌بندند کار سخت و مشکلی نیست. برخی ها برای این‌که قدرت مدیریت و سرعت فعالیت و میزان موفقیت را به افکار عمومی نشان داده و در بین مسئولین رده‌بالا برای ادامه عمر مدیریتی، حاشیه امن ایجاد بکنند مدام در آمار دادن و بیان ارقام و اعداد پیش‌قدم می‌شوند و با بمباران افکار عمومی با مجموعه‌ای از آمارها خود را قهرمان عرصه خدمت تلقی می‌کنند.
آمار دادن در بسیاری از موارد کار پسندیده‌ای است و اگر گفته‌ها و هر آنچه که ارائه می‌شود بر پایه صداقت، راستی و درستی استوار باشد مورد تأیید جامعه قرار می گیرد.
ادعایی که با توسل به آمار صورت می‌گیرد باید در سطح جامعه برای همه قابل‌لمس و رؤیت باشد. صرفاً با ارائه یک سری اعداد و سر هم کردن کلمات و بیان جملاتی زیبا اثبات امری به نام پیشرفت امکان‌پذیر نمی‌شود.
اگر بپذیریم که پیشرفت و تحقق آن از دل کاغذها، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها، شعارها، وعده‌ها و ادعاها بیرون نمی‌زند هیچ‌وقت به آمارسازی‌ها پناهنده نمی‌شویم و با دروغ و دروغ‌گویی برای گمراهی افکار عمومی کمر همت نمی‌بندیم.
هر ادعایی که در ارتباط با پیشرفت و توسعه انجام می‌پذیرد باید اثراتش در جامعه مشخص و قابل‌مشاهده باشد.
آمارسازان ممکن است برای چند صباحی به خواسته و مرادشان برسند ولی ادامه این راه برای آن‌ها حوادث و خطرات بسیاری به دنبال داشته و در میانه راه بر زمین شان می‌زند.
سرنوشت مدیرانی که در هشت سال گذشته با آمارسازی و تبلیغ گسترده در رسانه‌ها و فضای مجازی و سبقت گرفتن در این راه از دیگران و صرف هزینه‌های کلان و بدون حساب و کتاب از بیت‌المال نتوانسته‌اند یکه‌تازی‌ها را ادامه‌دار بکنند بهترین و محکم ترین دلیل برای ناکامی آن ها می تواند باشد.
تبلیغ در حد معمول امری پسندیده، لازم و قابل‌قبول است ولی افراط در آن، ممکن است آفت‌های بزرگ به دنبال داشته باشد. آفت‌هایی که می‌تواند در روند زندگی و مدیریت افراد تاثیر بگذارد و آن‌ها را با موانع سخت مواجه نماید.
کسانی که با اقدامات نسنجیده، رفتارهای آزاردهنده، هزینه‌های کلان، گروه‌های حرمت‌شکن و دروغ پرداز به فکر ترمیم کارنامه سیاه و فراموشی همه حق‌کشی‌ها، ظلم‌ها و بی‌عدالتی‌ها می‌باشند، بدانند که در هیچ زمان و در هیچ مکانی، جراحت ناشی از ننگ با هوچی‌گری‌ها و مظلوم‌نمایی‌ها ترمیم نمی‌شوند.

نادر پرستار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ثبت پایین‌ترین آمار شیوع کرونا در استان اردبیل پس از سه ماه

ج مهر ۱۶ , ۱۴۰۰
بررسی آمار شیوع کرونا در استان اردبیل نشان می‌دهد که پس از سه ماه اوج‌گیری، همه شاخص‌های شیوع کووید.۱۹ در این استان در پایین‌ترین ارقام قرار گرفته است. به گزارش ایرنا و بنا به اعلام ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل، روند نزولی شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان که از […]

شاید برای شما جالب باشد