رفع مشکلات عشایر استان اردبیل در دستور کار مسئولان

استاندار اردبیل با بیان این‌که رفع مشکلات عشایر استان در دستور کار دولت سیزدهم است، از در حال اجرا بودن پروژه‌های بهسازی ۲۲۰۰ کیلومتر راه عشایری و آب‌رسانی به قشلاقات و همچنین اتخاذ تصمیماتی برای حل مشکلات دامدارکارت و بدهی اقساط و تسهیلات عشایر خبر داد.

سیدحامد عاملی در همایش شبانان و گله‌داران عشایر استان که در شهرستان مرزی اصلاندوز برگزار شد، اظهار کرد: رشادت‌های عشایر در تاریخ کشورمان فراموش‌شدنی نیست و عشایر این سرزمین و به‌ویژه استان اردبیل نقش بی‌بدیل و اساسی در شکل‌دهی به ایران قدرتمند و یکپارچه تحت سایه مکتب ولایت امیرالمومنین علی(ع) داشتند.

وی افزود: امروز عده‌ای برای اینکه ایران را دچار تفرقه، آشوب، جدایی و تجزیه کنند، چنگ و دندان تیز کرده‌اند، اما قطعاً شکست خواهند خورد چراکه شرایط فعلی همانند دورانی از تاریخ که بخش‌هایی از خاک ایران را جدا کردند نیست و این مردم و عشایر با تمام توان در کنار رهبر خود از مرزهای ایران حفاظت و پاسداری می‌کنند.

استاندار اردبیل بیان کرد: با آغاز دولت سیزدهم، برای حل مشکلات عمده و اساسی عشایر استان اردبیل، راهکارهای مناسب و تخصصی تدوین شد و در همین راستا آب‌رسانی به قشلاقات در قالب آب‌رسانی به ۴۵۴ روستا در حال اجرا است که ۱۲۰ پروژه آب‌رسانی تا پایان سال جاری به پایان خواهد رسید و در خصوص راه عشایری هم بهسازی ۲هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه در دست اجرا است.

عاملی تصریح کرد: پایاب سد خداآفرین یکی از نیازهای اساسی استان اردبیل در حوزه کشاورزی بوده و برای عشایر نیز مهم است که برای تکمیل این پروژه مهم، ۴هزار میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که امکان پرداخت یک‌باره و در کوتاه‌مدت از طرف دولت وجود ندارد، یک طرح ویژه و تخصصی برای تأمین این اعتبار برنامه‌ریزی شده که به رئیس‌جمهور ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه دامدارکارت مشکلات اساسی رخ داد که برای رفع این مشکلات رئیس‌جمهور دستورات لازم را صادر کرد و این موضوع در سطح ملی و استانی در حال پیگیری است.

استاندار اردبیل گفت: تا پایان سال گذشته، بخشی از واگذاری اراضی کشت‌و‌صنعت به عشایر انجام شد و تا پایان سال جاری هم برای واگذاری باقی‌مانده اراضی تلاش خواهد شد و همچنین برای پرداخت بدهی تسهیلات و اقساط عشایر نیز تصمیمات مناسبی با مسؤولان بانکی در سطح ملی و استانی اتخاذ شده است.

نادر پرستار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۴۷ طرح ملی در استان اردبیل در اولویت اجرا قرار گرفت

ی آذر ۱۳ , ۱۴۰۱
ارئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه۴۷ طرح ملی در استان در اولویت اجرا قرار گرفته است، گفت: اولویت بندی در لایحه بودجه۱۴۰۲ تخصیص منابع برای مصوبات سفر رئیس جمهور و طرح‌های با میزان پیشرفت ۸۰درصد است. داود شایقی درمصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این طرح‌ها […]

شاید برای شما جالب باشد